Premiery kinowe. Sierpień

Kina w końcu po bardzo długiej przerwie powracają do użytku. Chociaż ciekawe do kiedy będzie ta normalność trwała. Dlatego teraz z czystym sumieniem mogę polecić wam kilka produkcji do obejrzenia. Jest ich niewiele, ale mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

7sierpnia

Babyteeth


Fabuła: Milla, poważnie chora nastolatka (magnetyczna Eliza Scanlen), zakochuje się w Mosesie (Toby Wallace) - chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice (fenomenalnie grani przez Essie Davis i Bena Mendelsohna) dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.


26 sierpnia 

Tenet


Fabuła: Christopher Nolan przedstawia swój kolejny projekt. "Tenet" to widowiskowy film akcji, w którym szpiegowski klimat zderza się z koncepcją podróży w czasie. Całość jak zwykle owiana jest mgiełką tajemnicy. 

Nowi Mutanci

Fabuła: Twentieth Century Fox we współpracy z Marvel Entertainment przedstawia „Nowych mutantów” (The New Mutants) , oryginalny horror thriller, którego akcja rozgrywa się w odciętym od świata szpitalu, gdzie na obserwacji psychiatrycznej przetrzymywana jest grupa młodych mutantów.

Gdy dojdzie do serii dziwnych, niewytłumaczalnych zdarzeń, nowi mutanci zmuszeni będą stanąć do walki o przetrwanie, a decydującą próbę przejdą zarówno ich nowo nabyte moce, jak i więzy przyjaźni.


28 sierpnia

Zieja

Fabuła: Lata 70-te. Major SB chce "kupić" naiwnego księdza Zieję i zrobić z niego agenta, który skompromituje opozycję. Przesłuchania księdza stają się naturalnym pretekstem do wędrówki przez historię Polski wieku dwudziestego - od wojny bolszewickiej 1920 roku, przez II wojnę światową, aż do czasów współczesnych. Okazuje się, że naiwny ksiądz Zieja to mądry buntownik. Nie godził się na świat, w którym żył. Wyprzedzał swoją epokę. Samotna wędrówka bez paszportu do Rzymu w latach 30-tych, była myśleniem o Unii Europejskiej. Udzielenie katolickiego pogrzebu samobójczyni (w latach 20-tych ubiegłego wieku), to sprzeciw wobec kościelnych reguł. Głoszenie hasła "nigdy nie zabijaj nikogo, nawet swoich wrogów" w czasie II wojny światowej było sprzeciwem wobec mitów patriotycznych i zapowiadało modne później postawy pacyfistyczne. Zieja stawiał na szali swoje życie i wolność, w imię wyznawanych wartości moralnych, etycznych i religijnych. Film "Zieja" wyrasta z nurtu polskiego katolicyzmu, który jest oparty na wysokich standardach etycznych, ubóstwie i tolerancji oraz szacunku i miłości do drugiego człowieka.

Komentarze

  1. W obecnych czasach wizyta w kine to wielkie marzenie każdego człowieka ;) My na razie nie planujemy oglądania filmów na dużym ekranie :) Ale za to już jakiś mczas temu sprawiliśmy sobie projektor na pół ściany i robimy sobie seanse nw domu :) No... ale nie premier.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty